Chat with us, powered by LiveChat
zamknij

Tatry - Morskie Oko

89,00 zł
Rozmiar
Produkt dostępny do zamówienia

Morskie Oko nosi dumne miano największego jeziora w Polskich Tatrach – gdybyśmy chcieli obejść je do okoła musielibyśmy przejść 2,4 km. Lustro wody znajduje się na wysokości 1395 metrów. Żeby uświadomić sobie tą wysokość wyobraźmy sobie, że znajdujemy się w Warszawie i patrzymy na sześć ułożonych jeden na drugim Pałaców Kultury – właśnie na takiej wysokości znajduje się lutro wody! Skąd jednak nazwa „morskie” skoro to jezioro? Legenda głosi, że Morskie Oko ma podziemne połączenie z Adriatykiem, czego dowodem miało być rzekome wyłowienie z jego wód szkatułki z kosztownościami, które poszły na dno razem ze statkiem pływającym po tym morzu. W 2014 roku jezioro zostało uznane przez The Wall Street Jurnal jednym z pięciu najpiękniejszych jezior świata obok jeziora Powell (USA), jeziora Nakuru (Kenia), jezior Saimaa (Finlandia) oraz jeziora Czterech Kantonów w Lucernie (Szwajcaria) – co nas w ogóle nie dziwi. Co ciekawe do 1933 roku była to własność prywatna Władysława Zamoyskiego, który musiał stoczyć o nie ciężki sądowy bój z sąsiadem, który był węgierskim księciem – ten sąsiedzki zatarg był jednocześnie sporem o przebieg polskiej granicy na tym odcinku. Zamoyski oczywiście wygrał proces – a zbudowana długo później droga na Morskie Oko nosi nazwę Drogi Oswalda Balzera, który reprezentował go w sądzie i został odznaczony za skuteczną obronę polskich interesów w procesie o Morskie Oko. Kolejną ciekawostką jest fakt, że jeszcze do II wojny światowej po tafli jeziora odbywała się żegluga! Turyści mogli zamówić rejs po jeziorze już w 1858 roku!

Oddychająca koszulka sportowa z kolekcji Kocham Góry. Koszulka stworzona do każdej aktywności fizycznej. Sprawdzi się na treningu, na zawodach, na wyprawie w góry czy na rodzinnym spacerze.

Najważniejsze cechy
  • Tkanina techniczna z technologią Coolmax®
  • Sportowy krój All-Active™
  • Niespieralny nadruk na całości produktu
  • Kreatywne wzornictwo
  • Z dumą uszyte w Polsce
Wysyłki - ważne informacje

Wszystkie zamówienia wysyłamy w 3-8 dni roboczych od zamówienia, gdyż każdy produkt powstaje specjalnie dla Ciebie, po złożeniu zamówienia.

Dowiedz się więcej

TSOA0001M05000

Opis

Opis produktu
Męska koszulka sportowa
Kolekcja
Kocham Góry
Płeć
Mężczyzna
Rodzaj
T-Shirt

Specyficzne kody

Wysyłki - ważne informacje

Wszystkie zamówienia wysyłamy w 3-8 dni roboczych od zamówienia, gdyż każdy produkt powstaje specjalnie dla Ciebie, po złożeniu zamówienia.

Dowiedz się więcej

Tabela rozmiarów

Wymiary podane w tabeli poniżej są mierzone na płasko. Aby upewnić się, że zamówisz dobry rozmiar warto wyciągnąć z szafy odpowiednik zamawianego produktu, zmierzyć na płasko wszystkie wymiary i porównać z tabelą.

Długość (cm)XSSMLXL2XL3XL
Klatka 47 49 52 55 59 63 66
Talia 44 46 49 52 55,5 58,5 62,5
Biodra 44,5 46,5 49,5 52,5 56 59 63
Wysokość 68 70 72 74 76 78 80

wymiary mogą różnić się o +/- 1 cm

Wszystkie nasze koszulki szyjemy z dumą w Polsce!

W sercu Krakowa nasze ukochane krawcowe uszyją specjalnie dla Ciebie najpiękniejsze aktywne ubrania! Wszystkie używane przez nas materiały pochodzą z Łodzi i posiadają wymagane atesty do kontaktu ze skórą w czasie Twoich aktywności. Dodajmy do tego wyjątkowe wzornictwo i przyjazną atmosferę panującą u nas a przekonasz się, że warto. Zatem...

Poznaj nas!